Domov / Novinky / Ako na biobavlnu?
Voliteľný boxík #1

V tomto boxíkov si môžete vytvoriť vlasatní obsah. Snažte sa o prehľadný, ľahko pochopiteľný text. Píšte pre Vašich zákazníkov. Nekopírujte cudzie texty. Atraktivitu textu zvýšte vkladaním obrázkov, infografiky.

Text vrátane obrázkov, hypertextových odkazov môžete upraviť v administrácii:

Pre zákazníkov / CMS stránky / Voliteľný boxík #1

Novinky
Voliteľný boxík #2

V tomto boxíkov si môžete vytvoriť vlasatní obsah. Snažte sa o prehľadný, ľahko pochopiteľný text. Píšte pre Vašich zákazníkov. Nekopírujte cudzie texty. Atraktivitu textu zvýšte vkladaním obrázkov, infografiky.

Text vrátane obrázkov, hypertextových odkazov môžete upraviť v administrácii:

Pre zákazníkov / CMS stránky / Voliteľný boxík #1

Ako na biobavlnu?

Bamboolik - Ako na biobavlnu?  - České látkové pleny, zero waste, moderní ekologická domácnost    Biobavlna: ten najviac prírodný materiál, ktorý môžete na zadoček svojho bábätka zvoliť. Aké má vlastnosti?

Prírodnosť nadovšetko

Vkladacie plienky z biobavlny Bamboolik sú vyrobené zo 100% biobavlny s certifikáciou GOTS. Čo znie ako honosný marketingový žvást, však ;-) Ale znalci už vedia: Prírodnejší materiál sme pre vás vybrať skrátka nemohli. Viac „natural“ to už nejde.

Znie vám to super? Tak ale vedzte, že tým, že sme do našej biobavlny nepridali žiadne prímesi, chová sa tento prírodný materiál ako…. no, prírodný materiál. Nie je v ňom umelý elastan, takže nepruží. Nie je v ňom prídavok polyesteru, takže nemôžeme zaručiť 100% tvarovú stálosť.

Ale nebojte sa, nie je potrebné sa desiť. Iba vás chceme na pár vecí upozorniť, to je všetko. Počítajte len s tým, že praním sa plienky mierne zrazia (my s tým pri výrobe počítame, preto ich šijeme väčšie) a tiež stratia niečo zo svojej jemnosti a hebkosti. Čo nás mrzí, my sa tiež radi mojkáme s mäkučkými plienkami, ale inak to nedokážeme zariadiť

Dobrá správa je, že na mäkkosti a jemnosti dokáže dosť dobre zapracovať sušička; ak ju máte, máte z polovice vyhrané. A druhá dobrá správa je, že na svojej savosti biobavlnené plienky opakovaným praním nič nestratia, naopak! Praním sa savosť plienok iba zvýši. Ako príklad si predstavte dobre vypraný uterák, funguje to podobne.

 

Snappi sponka je kamarát

Tým, že biobavlnené plienky šijeme o trošku väčšie, môže se vám na prvý pohľad pri nových plienkach zdať, že sú na zadočku bábätka príliš objemné. A budete mať viac-menej pravdu, oproti naším DUO vkladacím plienkam sa to tak skutočne môže javiť. Ale! Akonáhle  vyskúšate z biobavlnenej vkladacej plienky umotať nohavičkový sklad, zistíte, že toto plienkové balenie zďaleka nie je tak objemné, ako sa na prvý pohľad zdalo, navyše sa dá biobavlnená látka veľmi ľahko zahrnúť okolo nožičiek bábätka (a drží na mieste, nekĺže sa). Vkladacie plienky sú ušité z biobavlneného froté, ktoré má vyššiu slučku, čo znamená, že sa do neho parádne zasekáva Snappi sponka po celú dobu používania. Ale tiež to znamená, že sa froté slučka dokáže praním utiahnuť, čím sa materiál ešte viac spevní, a tým, že v ňom nie je pridaný elastan, tak vám môže pripadať, že je namáhavejšie vopchať krátku, či dlhú vkladaciu plienku do kapsy plienky tvarovanej (pretože je materiál pevnejší). Na druhú stranu pevnosť a zhustenie materiálu znamená, že tieto plienky vám môžu slúžiť skutočne veeeeľmi dlho.

Slučku si nehádžte

S biobavlneným froté potom súvisí ešte jedna vec. Vyššia slučka v materiále zaručuje parádnu savosť, ale tiež si vyberá svoju daň v podobe občasného vytiahnutia nití. Z toho vyplýva:

  • Opatrne na suché zipsy! Odporúčame zapínať protisuchy pri každej manipulácii s plienkou, inak hrozí, že vám zákerný suchý zips vytiahne slučku, a to poriadne a navždy smiley Rozhodne zapínajte protisuchy počas prania, ak nechcete z práčky vytiahnuť jednu veľkú gigantickú plienkovú guľu.

  • Na okrajoch plienok sa môže stať, že sa behom prania slučka uvoľní a z plienky vylezú nite. Nie je potrebné panikáriť, ďalšími praniami sa vytiahnuté nite s najväčšou pravdepodobnosťou opäť zatiahnu; ak by sa to náhodou nestalo, proste vezmite nožnice a presahujúce nite odstrihnite. Na funkčnosť plienky nemajú žiadny vplyv.

 

Ale inak sú tie plienky fakt super wink

Teraz to trochu znie, ako by sme Vás chceli od kúpy našich biobavlnených plienok odradiť. Ale vôbec! Sú to parádne savé plienky, pri ktorých môžete mať skvelý pocit, že ste podporili svoju ekologickú karmu – chránite s nimi životné prostredie hneď dvakrát. Raz tým, že siahnete po látkových plienkach namiesto jednorazových, druhýkrát tým, že zvolíte udržateľnejší materiál. Naša biobavlna má certifikáciu GOTS (Global Organic Textile Standard), takže máte istotu, že pri jej výrobe boli dodržané tie najvyššie štandardy na výrobu bavlneného vlákna – bolo použité minimum chemikálií (čo prospelo ako pôde a podzemnej vode v oblasti, tak pracovníkom, ktorí s bavlnou prišli behom jej spracovania do styku), polia s biobavlnou sú ošetrované šetrne a sú na nich striedané plodiny, pracovníci dostali za svoju prácu férové mzdy a pod.

Tak ktorú plienku si vyberiete?

Súvisiaci tovar
Dlhá vkladacia plienka z biobavlny Dlhá vkladacia plienka z biobavlny Kód: 99775 Novinka
Pripravené na odoslanie
Prídavná savá vrstva do akéhokoľvek plienkového balenia. Bez patentiek.
6,0 € bez DPH
7,2 €
Detail
Krátka vkládacia plienka z biobavlny Krátka vkládacia plienka z biobavlny Kód: 99774 Novinka Zbavte sa v lete plienok
Pripravené na odoslanie
Prídavná savá vrstva do akéhokoľvek plienkového balenia. Bez patentiek.
4,6 € bez DPH
5,6 €
Detail
Tvarovaná vkladacia plienka s kapsou z biobavlny Tvarovaná vkladacia plienka s kapsou z biobavlny Kód: 99776 Novinka
Pripravené na odoslanie
Základná plienka do vrchných nohavičiek DUO. Pre zadoček doslova ako v bavlnke.
8,3 € bez DPH
10,0 €
Detail